“Radost ze života není něco, co se nám stane, ale něco, pro co se vědomě rozhodneme"

Montessori kurzy

Naučte se, jak vést děti k samostatnosti, pořádku a logickému myšlení. Naučte se pochopit chování svého dítěte, (např. proč v určité fázi dává všechno, co najde do pusy a ožužlává, proč vám bere z ruky lžičku, když vy máte pocit, že je na to ještě moc malé, proč vyhazuje věci z kočárku i přesto, že jste mu několikrát vysvětlila, že se to nedělá, proč otvírá všechny šuplíky a vytahuje z nich naprosto vše a vy stále jen chodíte a uklízíte :-) a další a další ….. a hlavně …. proč ho máte všechny tyto věci nechat dělat!

Když pochopíte PROČ, budete se na své dítě dívat úplně jinak, s velkým obdivem a láskou, jak je tohle vaše malé stvoření dokonalé…

MONTESSORI DOMŮ I.

Nahoru ^
Pro nastávající rodiče a pro rodiče dětí 0-3roky

Základní kurz pro uvedení do tématiky Montessori. Představení přístupu Montessori v aktivitách každodenního života, vysvětlení základních pojmů a pravidel pro používání této metody. Jak vhodně upravit prostředí v dětském pokojíčku. Praktické ukázky a předvedení jednoduchých Montessori hraček z domácí dílny a zároveň možností si je na místě vyrobit z věcí, které běžně najdeme doma a již je nepotřebujeme, nebo je můžeme dočasně postrádat. Součástí je i spousta nápadů, jak smysluplně zabavit děti v zimním období, kdy tráví spoustu času doma.
Povíme si o senzitivních obdobích vývoje dětí - proč dělá zrovna toto a tamto, a jaký má jeho konání význam v jeho životě.

Mým cílem je seznámit rodiče se základními principy Montessori, které pomáhají připravit do života takové osobnosti, které budou samostatné, sebevědomé, odpovědné, dokáží se přizpůsobit změnám, které život přináší. Osobnost takového člověka je motivována k dalšímu vzdělávání a svým zodpovědným životním postojem se stává spolutvůrcem formování budoucnosti lidské společnosti.

Časová dotace kurzu je 10 hodin -> 5 hod. teorie a 5hod. tvoření Montessori hraček (kurz lze individuálně domluvit na 5 lekcí po 2h, nebo na 2lekce po 5hod) ve skupince max. 10 účastnic, aby byl zachován individuální přístup a možnost řešení konkrétních situací či problémů. Část materiálů je v ceně kurzu, část si donesete z domu. V průběhu kurzu se můžete poradit i nad řešením Vašich "domácích situací "s dětmi

MONTESSORI DOMŮ II.

Nahoru ^
Volné pokračování kurzu Montessori domů I. Kurz je určen rodičům dětí ve věku 2-6 let – absolventům Kurzu Montessori domů I, případně jiného úvodního kurzu s tématikou Montessori.

V kurzu budeme pokračovat : v teoretických tématech systému Montessori a jak je využívat doma v konkrétních situacích. Montessori principy budou doplněny o zajímavosti z Kineziologie a jejich vzájemná souvislost. Vyrábět budeme velké množství úžasných hraček, které budou vaše děti milovat.

Probereme např. tato témata:

 • Odměny a tresty – proč ano, proč ne, kdy ano, kdy ne,
 • Čtyři fáze vývoje dětí,
 • Nezávislost,
 • Svoboda a disciplína,
 • Tři stupně poslušnosti,
 • Indigové děti (děti nové doby) - jejich role a specifika,
 • Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Opět si budeme prakticky ukazovat a vyrábět hračky a pomůcky, které si odnesete pro své děti domů, využití přírodnin nejen pro smyslovou výchovu.

Časová dotace kurzu je 10 hodin -> 5 hod. teorie a 5hod. tvoření Montessori hraček (kurz lze individuálně domluvit na 5 lekcí po 2h, nebo na 2lekce po 5hod) ve skupince max. 10 účastnic, aby byl zachován individuální přístup a možnost řešení konkrétních situací či problémů. Část materiálů je v ceně kurzu, část si donesete z domu. V průběhu kurzu se můžete poradit i nad řešením Vašich "domácích situací "s dětmi.

MONTESSORI MIMI

Nahoru ^
Dvě dopoledne tvoření hraček pro děti od narození do 1roku. Děti můžete mít sebou.

Přijďte se odreagovat a inspirovat na příjemné tvoření objevných a fascinujících hraček pro vaše nejmenší.

Vyrobte svým dětem hračky s Vaší energií – dárky vyrobené s láskou jsou pro naše děti ty nejkrásnější …

Co budeme vyrábět?

 • Závěsy pro miminka nad postýlku či přebalovací pult
 • Interaktivní a smyslové tabule
 • Krabičky záhad
 • Smyslové kartičky
 • A pokud budeme stíhat, tak mnohem víc

MONTESSORI VEN

Nahoru ^
Tvoření Montessori hraček a pomůcek na zahradu či na chatu a diskuze o všem co vás zajímá při výchově vašich dětí nebo o všem co byste chtěly vědět o Metodě Montessori.

Tvoření bude probíhat venku (na dece ve stínku pod stromy. V případě nepřízně počasí se přesuneme dovnitř.

Co si odnesete?

Z jednotlivých kurzů si odnesete hotové hračky převážně pro venkovní použití, na zahradu, na chatu, do lesa i k vodě, cestovní hračky na dovolenou, třeba i do auta...

Návaznost na jiné kurzy Montessori

Kurz je samostatný, nebude navazovat na Montessori Domů I. a II., avšak absolventky těchto kurzů budou mít výhodu, protože budou znát základy používání. Mohou se však přihlásit i "nekurzové" maminky, které si chtějí prostě jen vyrobit hračky pro dětičky, nebo se přijít informovat a osahat tuto metodu.

"Při tvoření budu plně k dispozici pro řešení konkrétních situací, problémů a dotazů všeho možného s Vašimi dětmi i bez dětí, pomůckami, pokojíčky, vztahy mezi dětmi i širší rodinou, atd. Těším se na Vás u společného tvoření."

MONTESSORI DĚTEM

Nahoru ^
Úvodní přednáška o Montessori metodě. Přednáška je cílená pro Maminky, které o této metodě nic nevědí, případně si chtějí udělat představu o tom, co tato metoda obnáší.
Přednáška je současně ukázkou, co všechno se můžete dozvědět v kurzech Montessori domů. Během dvou hodin, Vás navnadím a vysvětlím „Proč zrovna Montessori“ a ukážu Vám příklady využití běžných domácích odpadů pro výrobu hraček a něco si společně i vyrobíme, aby si to vaše děti mohly doma vyzkoušet :-)

V případě zájmu o kurz ve vašem městě, mě kontaktujte telefonicky, nebo na e-mail.

Kontakt

Mgr. Renáta Cholevíková

Bernartice nad Odrou 118, Bernartice nad Odrou

icons

+420 724 445 349

r.cholevikova@seznam.cz